• صفحه اصلی
 • مفاخر روحانیت استان
 • شیوه نگارشی مقالات
 • اهداف جشنواره علامه بلادی
 • درباره ما
 • ارتباط با ما
 • English
 • العربی
 • RSS
 • کد خبر : 69تاریخ ثبت : 1394/4/21 12:48:08
  با برگزاری جشنواره علامه بلادی، خلأ علمی حوزه‌های علمیه درگذشته قابل جبران است مدیر مدرسه علمیه ریحانه نبی اهرم:

  با برگزاری جشنواره علامه بلادی، خلأ علمی حوزه‌های علمیه درگذشته قابل جبران است

  مدیر مدرسه علمیه ریحانه النبی اهرم اضافه کرد: با برگزاری جشنواره علامه بلادی، خلأ علمی حوزه‌های علمیه درگذشته قابل جبران است، که همچنین حرکت منظم پژوهشی طلاب، با توجه به موضوعات مهم جامعه، گزینش طلاب برتر استان در حوزه پژوهش و شناخت بیشتر علمای استان، ثبت و نگارش آثار علمی آن‌ها از تأثیرات دیگر این جشنواره می‌باشد.

  بابایی نیا مدیر مدرسه علمیه ریحانه نبی اهرم گفت: جشنواره‌های استانی مخصوصاً جشنواره علامه بلادی، بستری مناسب جهت رشد اعتمادبه‌نفس و توکل طلاب برای شرکت در جشنواره‌های کشوری مثل جشنواره علامه حلی می‌باشد و این خود، نقطه عطفی برای اعتلای علمی و پژوهشی طلاب استان خواهد بود.

  وی افزود: توسعه روحیه پژوهش مداری در بین طلاب، نگارش و جمع‌آوری آثار ارزنده علمی، ترغیب طلاب و نفوذ بیشتر آنان در عرصه‌های علمی از اهداف این جشنواره است. 

  بابایی نیا اظهار داشت: جشنواره علامه بلادی تأثیرات مستقیمی بر فضای حوزه‌های علمیه استان خواهد داشت که ازجمله آن‌ها می‌توان به احتجاج طلاب بر پایه مستندات علمی و اقناع بیشتر مردم در سطح استان، استفاده بهینه از اوقات فراغت و تقویت روحیه خودباوری و علمی طلاب، طراحی چشم‌انداز علمی پژوهشی حوزه‌های علمیه استان اشاره کرد.

  مدیر مدرسه علمیه ریحانه النبی اهرم اضافه کرد: با برگزاری این جشنواره، خلأ علمی حوزه‌های علمیه درگذشته قابل جبران است، که همچنین حرکت منظم پژوهشی طلاب، با توجه به موضوعات مهم جامعه، گزینش طلاب برتر استان در حوزه پژوهش و شناخت بیشتر علمای استان، ثبت و نگارش آثار علمی آن‌ها از تأثیرات دیگر این جشنواره می‌باشد.

  وی تصریح کرد: علمای بزرگی مثل آیت‌الله صفایی بوشهری می‌توانند در طراحی این افق علمی پژوهشی برای حوزه‌های علمیه استان بوشهر و فعال نمودن طلاب، تأثیرگذار باشند.

  بابایی نیا خاطرنشان کرد: حضور چشمگیر مدارس علمیه استان بر پهنه پژوهش و راه‌یابی طلاب به مراحل کشوری و بین‌المللی که همین عوامل زمینه موفقیت‌های بزرگ‌تر را در بین طلاب استان ما رقم خواهد زد، از آثار برگزاری جشنواره علامه بلادی است.

  مدیر مدرسه علمیه ریحانه النبی اهرم گفت: در شهرستان تنگستان نیز روحانیون موفق و اهل‌قلمی هستند که حجت‌الاسلام راستگو امام‌جمعه اهرم نمونه‌ای بر این مدعا است که در سال 92 به‌عنوان امام‌جمعه اهل‌قلم استان معرفی شدند.

  وی ادامه داد: اساتید زبده‌ای چون بشیر علوی استاد ادبیات، روش تحقیق و قانون اساسی حوزه و دانشگاه، که صاحب کتاب، مقالات و مقام اول کشوری در رشته پژوهش و نقد و بررسی ادبیات فارسی در سال 93، همچنین آقایان آرمین، اعلمی نژاد و حق‌شناس نیز از روحانیون اهل پژوهش شهرستان تنگستان هستند که در این جشنواره شرکت خواهند کرد.

   

  اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه