• صفحه اصلی
 • مفاخر روحانیت استان
 • شیوه نگارشی مقالات
 • اهداف جشنواره علامه بلادی
 • درباره ما
 • ارتباط با ما
 • English
 • العربی
 • RSS
 • کد خبر : 213تاریخ ثبت : 1400/9/17 21:46:05
   رمز ماندگاری علامه بلادی بوشهری(ره) مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور عنوان کرد؛

  رمز ماندگاری علامه بلادی بوشهری(ره)

  مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور با بیان اینکه مراجعه مجدد به دانش و نگرش علامه بلادی مبتنی بر نیازی است که جامعه به وجود این شخصیت بزرگ احساس می‌کند گفت: شخصیتی که با این دغدغه زندگی می‌کند شخصیتی ماندگار است و رمز ماندگاری وی نیز همین دغدغه است.

  حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت پور مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور پیش از ظهر امروز در هفتمین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری (ره) با اشاره به شخصیت علامه بلادی بوشهری(ره) اظهار داشت: داشتن انگیزه بالا یکی از ویژگی‌های مهم علامه بلادی بوشهری(ره) است.

  وی با بیان اینکه این شخصیت بسیار دغدغه مند بوده است گفت: این شور و شوریدگی و انگیزگی را به خوبی می‌توان احساس کرد و در میدان و صحنه‌ها هرجا که نیاز بوده بی مهابا ورود می‌کرد.

  مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور با بیان اینکه مراجعه مجدد به دانش و نگرش علامه بلادی مبتنی بر نیازی است که جامعه به وجود این شخصیت بزرگ احساس می‌کند افزود: شخصیتی که با این دغدغه زندگی می‌کند شخصیتی ماندگار است و رمز ماندگاری وی نیز همین دغدغه است.

  وی با بیان اینکه حوزه علمیه و جامعه به چنین شخصیت‌هایی نیاز دارد افزود: اولین مساله‌ای که موجب نجات شقاوت می‌شود قانع نبودن به حدی از دانایی یا قانع بودن به جهالت است؛ علامه بلادی بوشهری(ره) نقش خود را در زمان شناخت و به درستی به آن عمل کرد.

  بهجت پور داشتن شجاعت را یکی از ویژگی‌های مهم دانست و گفت: انسانی که شجاعت نداشته باشد به دنبال توجیه کردن خواهد بود و این کار را با فرو آوردن دین انجام می‌دهد.

  مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور توصیه به صبر را بسیار مورد تاکید قرار داد و گفت: باید جامعه را در برابر دشمن به صبر توصیه کرد؛ علما وظیفه دارند که نگذارند دیوار تدین مردم فرو بریزد چراکه دشمن کار خود را می‌کند.

  بهجت ‎پور با اشاره به نقش پیامبرانه عالمان دین، اظهار کرد: عالمان فقید دین باید زنده و متولد شوند که یکی از این عالمان علامه بلادی است که نقش خود را شناخته و بخوبی آن را ایفا کرده و امروز جامعه نیاز مبرم به نقش آنان دارد.

  بهجت‎‌پور با بیان اینکه امروز وظیفه روحانیت است تا به مثابه یک جامعه رشید داشته‌ها و ارث محصول ایثارگری و فداکاری تلاش گذشتگان را نگهداری کنند گفت: اگر این اتفاق نیفتد انقلاب اسلامی ادامه پیدا نمی‌کند؛ امروز طلبه‌ها و دانشمندان حوزه دین مسؤولیت بسیار بزرگی دارند و در این عرصه با تعریف و ثناگویی یکدیگر راه به جایی نمی‌برند.

  وی ادامه داد: امروز باید برای ماندگاری خون شهدا و انقلاب به عنوان شجره طیبه تلاش کنیم وگرنه مسؤولیت هر اتفاقی که نامیمون باشد بر دوش ما سنگینی خواهد کرد.

  انتهای پیام/

  اخبار مرتبط
   کلمات کلیدی
   ثبت دیدگاه