• صفحه اصلی
 • مفاخر روحانیت استان
 • شیوه نگارشی مقالات
 • اهداف جشنواره علامه بلادی
 • درباره ما
 • ارتباط با ما
 • English
 • العربی
 • RSS
 • کد خبر : 212تاریخ ثبت : 1400/9/17 21:45:00
  شیعه هیچ‌گاه در طول تاریخ قدرت امروز را نداشته است نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری:

  شیعه هیچ‌گاه در طول تاریخ قدرت امروز را نداشته است

  نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری گفت: شیعه هیچ گاه در طول تاریخ از لحاظ کمیت و قدرت سیاسی و اجتماعی قدرت امروز را نداشته و به برکت انقلاب هیچ وقت نیز به اندازه امروز در دنیا شناخته شده و مورد تجلیل و احترام آحاد مسلمانان نبوده است.

  آیت الله سید هاشمی حسینی بوشهری پیش از ظهر امروز در در ارتباط ویدئو کنفرانسی هفتمین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری (ره) اظهار داشت: جامعه شیعه هیچگاه در طول تاریخ از لحاظ کمیت و قدرت سیاسی و اجتماعی قدرت امروز را نداشته و به برکت انقلاب هیچ وقت نیز به اندازه امروز در دنیا شناخته شده و مورد تجلیل و احترام آحاد مسلمانان نبوده است.

  نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری افزود: جامعه شیعه هیچگاه به اندازه کنونی امکاناتی در عرصه رسانه همچون مطبوعات و فضای مجازی نداشته و در نقطه مقابل جامعه شیعه هیچ وقت به اندازه امروز دشمن نداشته است.

  وی با بیان اینکه در شرایط کنونی جامعه شیعه دارای مسؤولیت بسیار زیادی است گفت: امروز جهان تشیع دوستان و دشمنان فراوانی دارد و بار بزرگی بر دوش خود می‌کشد که عمده آن بر دوش حوزه‌های علمیه است.

  حسینی بوشهری با بیان اینکه علما و بزرگان ما در طول تاریخ کار خود را به خوبی انجام دادند گفت: اکنون این وظیفه بر عهده شما طلاب و روحانیون است و نوشته‌های شما می‌تواند تحول شگرفی را در جهان ایجاد کند.

  نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری در ادامه سخنان خود به چند مسؤولیت مهم روحانیت و طلاب اشاره کرد و گفت: امروزه نخستین مسؤولیتی که متوجه طلبه و فضلا است فهم عمیق دین و دین شناسی است؛ امروز تک بعدی نمی‌توان به فضای جامعه نگاه کرد چون جامعه انتظارتی متفاوتی دارد بنابراین باید به دنبال رسیدن به کمال مطلوب باشیم.

  وی داشتن بینش در عرصه سیاسی و اجتماعی را از مسؤولیت‌های مهم دانست و گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب جامعه مدرسان، طلبه‌ها و بزرگان  در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی باید تبلیغ همه جانبه در رابطه با دین و پژوهش گسترده داشته باشند.

  حسینی بوشهری با بیان اینکه طلاب و دانشجویان از بزرگ‌ترین سرمایه‌های کشور هستند اظهار داشت: باید از این ظرفیت به خوبی بهره‎ گیری شود؛ طلابی که در مدارس تحصیل می‌کنند رسالت بزرگی بر دوش دارند که باید همزمان با رشد توسط استادان بزرگ، به مقوله تربیت نیز اهتمام جدی داشته باشند که لازمه این مهم برخورداری از درجه بالای علمی است.

  رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تبلیغ همه جانبه در رابطه با دین بر اساس اخلاق مداری، پژوهش و بینش لازم را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: دانشجویان و طلاب بزرگترین سرمایه این کشور هستند و باید با تلاش جدی جای بزرگان را بگیرند.

  حسینی بوشهری ادامه داد: اسلام با وجود سفارش به قناعت در مسائل دنیوی به جد قناعت در مسائل علمی مضموم  و ناپسند دانسته است از این رو علما باید همواره برای فراگیری علم در تلاش و کوشش باشند تا بتوانند نقش پیشوایی در جامعه ایفا کنند.

  اخبار مرتبط
   کلمات کلیدی
   ثبت دیدگاه