• صفحه اصلی
 • مفاخر روحانیت استان
 • شیوه نگارشی مقالات
 • اهداف جشنواره علامه بلادی
 • درباره ما
 • ارتباط با ما
 • English
 • العربی
 • RSS
 • کد خبر : 183تاریخ ثبت : 1397/9/11 12:02:26
  نگاه کشور به روحانیت استان بوشهر تغییر کرده است آیت الله صفایی بوشهری:

  نگاه کشور به روحانیت استان بوشهر تغییر کرده است

  امام جمعه بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر در عرصه روحانیت دارای جایگاه قوی است افزود: بعد از برگزاری سه کنگره علامه بلادی و پیش از آن چند دوره برگزاری همایش مفاخر روحانیت استان بوشهر، نگاه کشور به روحانیت استان تغییر کرده و این نشان می‌دهد که استان بوشهر استانی قوی در عرصه روحانیت است.

  آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهرامروز در جمع اعضای دبیرخانه چهارمین جشنواره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری با تقدیر از تلاش‌های دست اندرکاران برگزاری این جشنواره اظهار داشت: جشنواره علامه بلادی بوشهری تاثیر به‌سزایی در تجلی تاریخ استان بوشهر دارد.

  نماینده ولی فقیه در استان بوشهر،جشنواره علامه بلادی را یک فرصت برای احیاء  جایگاه روحانیت استان بوشهر در ادوار تاریخی دانست و گفت: جشنواره علامه بلادی یک فرصت برای نهادینه شدن فرهنگ دینی بر اساس تقلید و تابعیت در حوزه‌های دینی و رفتاری جامعه است.

   امام جمعه بوشهر با اشاره به تعیین یک روز به نام روز روحانیت در استان بوشهر گفت: استان بوشهر تنها استانی در کشور است که روز روحانیت دارد و این منشأ آثار و برکات بسیاری در استان بوده است.

  آیت الله صفایی بوشهری تصریح کرد: وقتی مردم بینند که روحانیت منشأ تحولات بزرگی در استان بوده است، آثار اجتماعی خیلی خوبی در بین مردم دارد.

  نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه روحانیت ثمره درخت تنومندی است که ریشه در 700 سال قبل دارد،خاطر نشان کرد: جشنواره علامه بلادی سبب احیاء فرهنگ اصیل دیانت در تاریخ در زمان معاصر و از آن طرف گذشته از تجلیل، مایه علم و پژوهش و کارهای معارفی نیز می‌باشد.

   امام جمعه بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر در عرصه روحانیت دارای جایگاه قوی است افزود: بعد از برگزاری سه کنگره علامه بلادی و پیش از آن چند دوره برگزاری همایش مفاخر روحانیت استان بوشهر، نگاه کشور به روحانیت استان تغییر کرده و این نشان می‌دهد که استان بوشهر استانی قوی در عرصه روحانیت است.

  آیت‌الله صفایی بوشهری با اشاره به برگزاری این جشنواره در روز 13 آذر در مصلی بوشهر، اظهار داشت: تاکنون بیش از یک‌هزار اثر و مقاله به دبیرخانه‌های مختلف این کنگره ارسال شده که این حجم از ارسال آثار در جشنواره‌های علمی کشور کم نظیر است.

  وی با اشاره به حضور رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور به عنوان سخنران این مراسم، افزود: برگزاری جشنواره علامه بلادی کار بزرگی است که نیازمند همکاری تمامی روحانیت استان بوشهر است.

  khabar70997 1

  khabar70997 1

  khabar70997 1

  khabar70997 1

  khabar70997 1

  khabar70997 1

  اخبار مرتبط
   کلمات کلیدی
   ثبت دیدگاه